Για τον 4ο τελικό της την τελευταία 5ετία ετοιμάζεται η Ρεάλ Μαδρίτης! Και αυτό διότι απόψε η Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στο Μόναχο επί της Μπάγερν Μονάχου.
Για τον 4ο τελικό της την τελευταία 5ετία ετοιμάζεται η Ρεάλ Μαδρίτης!

Και αυτό διότι απόψε η Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στο Μόναχο επί της Μπάγερν Μονάχου.

Οι Βαυαροί ξεκίνησαν καλύτερα το ματς αλλά έκαναν δύο αναγκαστικές αλλαγές (Ρόμπεν, Μπόατενγκ), αλλά στο 28' βρήκε το γκολ σε μια φοβερή αντεπίθεση με σκόρερ τον Κίμιχ. Η Ρεάλ μετά το 1-0 ανέβηκε και τελικά στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με σουτ του Μαρσέλο ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ασένσιο στο 57' έδωσε το προβάδισμα στην Πρωταθλήτρια Ευρώπης και παρά την πίεση της Μπάγερν δεν το έχασε μέχρι το τέλος.